10 patarimų kaip su verslo dovana išsiskirti gausiame dovanų maiše
09.26.2023

Verslo Kalėdos yra tas laikotarpis, kuomet įmonės gausiai dovanoja ir gauna verslo dovanas. Verslo dovana yra ne tik mandagumo gestas, bet priemonė kurti ilgalaikius santykius, stiprinti ryšį ir tiesti kelią būsimam bendradarbiavimui. Todėl keliaudami su šventėmis pasveikinti klientus ir partnerius, visi nori išsiskirti ir padovanoti įsimintiną verslo dovaną, kuri nepaskęs vienodų dovanų jūroje, o bus pastebėta ir susilauks daugiau dėmesio.

Kad būtent jūsų dovana priverstų gavėją nustebti ir papuoštų jo veidą malonia šypsena, dalinamės 10 patarimų, kaip su verslo dovana išsiskirti gausiame dovanų maiše.

1. Suformuluokite žinutę: kokia yra jūsų korporatyvinė žinutė, kurią komunikuos verslo dovana? Be jokios žinutės nereta verslo dovana lieka tiesiog „viena iš“ – tokia, kaip daugelis. Kai kalėdinė verslo dovana yra kuriama remiantis stipria žinute, kyla jos vertė, stiprėja įspūdis.

2. Ieškokite to, kas nematyta ir neįprasta: Tai, kas įdomu, nematyta, bet turi konkrečią funkciją ir yra pritaikoma kasdienybėje bei aktualu dovanos gavėjui, leis pajusti dėmesingumą.

3. Supakuokite įspūdingai: verslo dovanų specialistai juokauja, kad geros kalėdinės dovanos pakuotė neretai kainuoja brangiau už pačią dovaną. Taip yra ne be priežasties: dovanos pakuotė daug anksčiau pradeda kurti įspūdį, nei gavėjas pamato, kas slepiasi dėžutėje. Kokybiškai paruošta dovanos pakuotė iškart susilaukia dėmesio, dovanoja „wow!” emociją ir išskiria dovaną iš įprastų.

4. Orientuokitės į dovanos gavėją: Jūsų įteikta dovana – atvira žinutė gavėjui, ką apie jį galvojate. Todėl gera verslo dovana turi parodyti, kaip puikiai pažįstate klientą bei partnerį, jo verslą, pomėgius. Dovanos pagalba atskleidus, kiek įdėjote pastangų ją parinkdami, turėsite puikias galimybes ilgam likti kliento ar verslo partnerio atmintyje.

5. Pasakokite dovanos istoriją: dovanodami, originaliai papasakokite, apie ką yra Jūsų dovana, atskleiskite joje užkoduotą žinutę, pabrėžkite ypatingą gavėjo vaidmenį šioje istorijoje. Taip Jūs pademonstruosite aukščiausią dovanojimo pilotažą. Ir, svarbiausia, laimėsite dėmesingo laiko iš dovanos gavėjo.

6. Suasmeninkite dovaną: verslo dovana gali padėti megzti ryšį ir kurti ilgalaikius santykius, jei gavėjas jaučia, jog dovana yra asmeniška, parinkta galvojant būtent apie jį. Pasistengti sukurti „specialiai jums“ pojūtį ir vengti „jums, kaip ir visiems“ požiūrio.

7. Užrašykite ranka: prie kalėdinės dovanos pridėkite ranka rašytą žinutę ir jai tikrai norėsis skirti daugiau laiko ir dėmesio. Šis, regis, toks paprastas dalykas iš tiesų yra labai galingas įrankis, suasmeninantis verslo dovanas ir didinantis jų vertę.

8. „Kaip tik tai, ko reikia!“ yra dar vienas raktas į sėkmingą kalėdinį dovanojimą. Kai dovanojate praktišką dovaną, kuri gali būti naudojama dažnai, ilgai ir atitinka aktualijas, jos nori visi. Dovanos, kurias gavėjai gali nedelsiant ir nuolatos pritaikyti savo veikloje, buityje ar laisvalaikyje, yra geriausias pasirinkimas. Todėl siekdami sukurti ilgalaikius santykius, išnaudokite kalėdinį laikotarpį ir rinkitės praktiškai pritaikomas ir lengvai naudojamas dovanas.

9. Įteikite nestandartiškai: paįvairinkite verslo dovanos įteikimo praktiką, dovaną nusiųsdami, perduodami per kolegą ar iš anksto palikdami darbo vietoje. Spėliojimas, nuo ko ši dovana, pastiprins malonias emocijas. Tik būtinai pridėkite žinutę nuo savęs!

10. Inicijuokite tolimesnį bendravimą: originali kalėdinė verslo dovana suteikia galimybę inicijuoti bendravimą ir užsitikrinti jo tęstinumą. Todėl po dovanos įteikimo išnaudokite palankias galimybes tolimesniam ryšio stiprinimui: paskambinkite, parašykite ir pasiteiraukite, kaip patiko dovana, ar ji naudojama, ar buvo skani? Taip turėsite ne tik galimybę gauti grįžtamąjį ryšį, bet ir progą papildomai pabendrauti.

Susisiekite!

Dovanų Meistrai yra pasiruošę Jums sukurti unikalią dovaną Jūsų auditorijai