fbpx
 

Gėlių dovanojimas – kaip išvengti lemtingų klaidų

Dovanojamos gėlės kaip nesuklįsti

Gėlių dovanojimas – kaip išvengti lemtingų klaidų

Dovanojamos gėlės egzotišku pavadinimu leukospermija

Gėlės yra viena seniausių ir populiariausių dovanų visame pasaulyje, nes jų grožiui, aromatui ir gaivumui neįmanoma atsispirti. Gėlės – ne tik puiki dovana moteriai, bet ir tinkama dovana vyrui, atidžiai jas parinkus.

 

Visgi spalvingi žiedai ne tik leidžia parodyti dėmesį bei šiltus jausmus, bet ir neša užkoduotą žinutę, užslėptą dovanojimo prasmę. Kaip nesuklupti, neatidžiai parinkus dovanojamas gėles? Kaip išnaudoti ne tik grožį, bet ir gėlių reikšmės privalumus ir tokiu būdu besąlygiškai nuginkluoti dovanos gavėją?

 

Pačioms netikėčiausioms gėlių dovanojimo situacijoms atskleisti „Dovanų meistrai“ pasirinko nuostabią gėlę dviprasmišku pavadinimu LEUKOSPERMIJA (leucospermum).

 

 

DOVANOJAMOS GĖLĖS REIKŠMĖ IR ŽINUTĖ

Įsivaizduokite: per pietų pertrauką užsukate į gėlių parduotuvę simbolinės dovanos kolegai. Vos pamatę leukospermijos žiedą, susižavite šia egzotiška gėle: unikali forma ir struktūra, šviesūs gelsvi, oranžiniai ir rausvi spalvų tonai, gan masyvus išskirtinės formos žiedas – regis puikus pasirinkimas, dovanoti tiek vieną, tiek gėlių kompozicijoje. Ir štai floristas ištaria: „taip, LEUKOSPERIJA yra puiki gėlė dovanai!”

 

Dovanojamos gėlės leukospermijos

Vos išgirdus nesuprantamą ar nevienareikšmišką gėlės pavadinimą (o tokių gausu), neverta išbraukti augalo iš dovanojamų gėlių sąrašo. Gėlė, kaip ir bet kuri kita dovana, įgauna neįkainojamą vertę tuomet, kai ji pasakoja istoriją, neša užkoduotą žinutę.

 

Taigi, pirmas žingsnis, renkant dovanojamą gėlę, yra pasidomėti jos simboline reikšme.

Pavyzdžiui, egzotiškoji gražuolė leukospermija simbolizuoja stiprybę ir entuziazmą. Jei pridėsite pasirinktos gėlės spalvos reikšmę, tarkime, dovanosite geltoną leukospermiją, palinkėsite laimės, spindesio, puikios naujos pradžios.

 

Todėl dovanai išrinkę leukospermiją, galėsite išdidžiai ją įteikti kolegai, linkėdami spinduliuoti entuziazmą ir neblėstančią laimę bei drąsiai imtis naujų iššūkių.

AR GAUTI GĖLES KAIP DOVANAS TIK MOTERŲ PRIVILEGIJA?

Dovanojamos gėlės vestuvinėje puokštėje

Įprasta manyti, kad gėlės – puikiausia dovana moteriai. Visgi tyrimai rodo, jog gaudami gėles kaip dovaną, vyrai džiaugiasi nemažiau. Tačiau parenkant, kokios gėlės tinkamos moterims, o kokias dovanoti vyrui, yra niuansų: jei moterims, regis, tinka visos gėlių kompozicijos, renkant gėles vyrams, vyrauja vadinamosios „vyriškomis gėlėmis“, pavyzdžiui, strelicijos, gvazdikai ar amarilis.

 

Pasak floristikos studijos „Gėlių burtai“ įkūrėjos Loretos Švogžlytės – Nemeikštienės, tokią gėlę, kaip leukospermija, galima dovanoti tiek vyrui, tiek moteriai, nes ji yra neįprastos formos.  „Ši gėlė yra priskiriama prie egzotiškų gėlių, kurios yra labai patvarios bei ilgai nevysta. Jos ne tik puikiai atrodo, dovanojamos kaip vienas žiedas, bet puošia ir kompozicijas – pastaruoju metu ir nuotakos renkasi šias gėles savo puokštėms.“- dalinasi pašnekovė.

 

Floristai mielai komponuoja leukosperimas, dovanojant moterims ar vyrams, bet ir puošiant namus, biurus – jos atgaivina ir ilgam papuošia interjerą.

 

EGZOTIŠKA GĖLĖ KAIP ORIGINALI DOVANA

Kaip rodo „Dovanų meistrai“ pasirinktas pavyzdys, pasidomėti dovanojamos gėlės pavadinimu iš tiesų verta. Tokiu būdu ne tik išvengsite galimų nesusipratimų, bet ir galėsite tai panaudoti įspūdžiui sustiprinti.

 

Dovanojamos gėlės egzotišku pavadinimu proptea

Leukospermijos pavadinimas kilęs iš graikų kalbos ir reiškia ne ką daugiau, nei šios gėlės sėklų spalvą, t.y. „balta sėkla“. Tai žinodami, tikrai nepasimesite, prireikus įvardinti žavingos gėlės pavadinimą.

 

Įprasta, kad gėlė turi ne vieną pavadinimą. Tuo pasidomėję, žinutei sustiprinti galėsite panaudoti labiausiai tinkantį variantą. Štai leukospermija vaizdingai dar vadinama „liepsnos milžinu“, o pagal priklausomybę protea gėlių šeimai, floristų mielai vadinama protea. Taip pat ji turi ir lietuvišką pavadinimą – gaismis, tad vengdami nepatogaus pavadinimo, galite drąsiai naudoti lietuviškąjį.

 

 

 

Na, o jei padovanosite leukospermiją draugei ar draugui, pasižymintiems puikiu humoro jausmu, neabejoju, jog išradingai panaudosite graikiškąjį pavadinimą ir tai taps smagaus pokalbio bei juoko šaltiniu visam vakarui!

 

PATARIMAI, KAD DOVANOJAMA GĖLĖ BŪTŲ PUIKI DOVANA

„Dovanų meistrai“ dalinasi keletu patarimų, kaip išvengti klaidų, renkat dovanojamą gėlę:

 

Dovanojamos gėlės leukospermija surištoje puokštėje-> Dovanokite tinkamą žiedų skaičių. Įprasta, jog Lietuvoje, skirtingai nei, pavyzdžiui, Amerikoje, vengiame šventėms dovanoti lyginį žiedų skaičių. O štai 13 žiedų laikoma nesėkmės palinkėjimu beveik visame pasaulyje.

 

-> Dydis ir priežiūra yra svarbūs. Pernelyg įmantrios puokštės ar dideli kambariniai augalai gali sukelti nepatogumų mažoje erdvėje reziduojantiems gavėjams. Todėl dovanodami skaitlingą puokštę, būsite dėmesingi, jei pasirūpinsite vaza. Jei nekantraujate padovanoti itin retą ir atidžios priežiūros reikalaujantį augalą, pasidomėkite gavėjo prielankumu gėlių priežiūrai – juk būtų apmaudu, jei jūsų pastangos liktų neįvertintos, nes gavėjas neturės galimybių skirti laiko atidžiai dovanos priežiūrai.

 

-> Oficialus gėlių dovanojimas nesukels nepatogumų, jei parinkdami gėles atkreipsite dėmesį į kultūrinius skirtumus. Pavyzdžiui, Norvegijoje ir Olandijoje (beje, ir Lietuvoje) lelijos, gvazdikai ir balti žiedai yra siejamos su laidotuvėmis. Parenkant gėles kaip verslo dovanas taip pat galioja nemažai taisyklių, tad rinkdamiesi, pavyzdžiui, orchidėjas, vazonines gėles, dekoratyvines saulėgrąžas, neutralių atspalvių rožes būsite saugūs.

 

-> Suasmeninkite dovanojamas gėles, pritaikydami pasirinkimą pagal gavėjo pomėgius, suorganizuodami išskirtinį pristatymą bei pridėdami nuoširdų asmeninį palinkėjimą, ir jūsų dovana paliks neišdildomą įspūdį!

 Kalėdinės verslo dovanos

Verslo Kalėdos jau čia pat - ar esate pasiruošę jas paversti ypatingomis?
Originalios verslo dovanos laukia specialiai jums paruoštame kataloge. Tad pateikite savo kontaktus ir jį atsiųsime.

Originalių verslo dovanų idėjos gyvena čia: https://bit.ly/2YFC4de