fbpx
 

Dovana mokytojui: ką padovanoti, kad deramai išreikšti pagarbą ir padėką  

Dovana mokytojui pedagogo dienos proga

Dovana mokytojui: ką padovanoti, kad deramai išreikšti pagarbą ir padėką  

Vos nuaidėjus naujų mokslo metų pradžios sveikinimams, vėl artėja puiki proga padėkoti pedagogams už išties reikšmingą ir svarbų jų darbą. Spalio 5-tąją, minint tarptautinę mokytojo dieną, sveikinsime šalies mokytojus. Įprasta, jog šia proga teikiamos gėlės – populiariausia dovana visame pasaulyje. Visgi norint maloniai nustebinti, parodyti dėmesį ir pagerbti, verta paieškoti originalesnės ir nebūtinai brangesnės dovanų idėjos. Juk dovanos mokytojams profesinės šventės proga – nesudėtingas būdas išreikšti padėką už reikšmingą darbą, pabendrauti su mokytoju ne tik apie vaikus, bet apie jį patį. Todėl “Dovanų meistrai” dovanų idėjos ir įžvalgos palengvins galvos skausmą, ką padovanoti, ir padės sukurti tikrą šventę mokytojams.

 

ORIGINALIOS DOVANOS GERAI MOKYTOJO SAVIJAUTAI

Įsivaizduokite: Jūsų dovanų dėžutė kupina spalvingų pieštukų, liniuočių, sąsiuvinių puslapių – taip ir norisi juos apžiūrėti atidžiau. Vos pravėrus dėžutę, ima vilioti pažįstamas cinamono ir gvazdikėlių aromatas. Vos palietus, negalite atsistebėti – juk čia viskas valgoma, pagaminta iš

meduolių!

Dovana mokytojui mokyklos tematika sukomponuotas meduoliu rinkinys

Meduolių puokštė yra originali ir stebinanti dovana mokytojui

Valgomos dovanos yra labai palankiai priimamos gavėjų. Jei jos yra rankų darbo, gardžiai kvepiančios, dekoruotos pagal mokytojo dienos tematiką – tai visapusiškas džiaugsmas ir garantuota gera nuotaika! Įteikę nuotaikingą dekoruotų meduolių rinkinį, neabejotinai maloniai nustebinsite klasės mokytoją ir pagerinsite savijautą. “Meduolių namai” sukomponuos meduolius į puokštę ir ji taps smagia ir netikėta altenatyva tradicinėms gėlėms.

 

 

 

Dovana-mokytojui-šilkinis-šaikėlisDovana-mokytojui-šilkinė-skarelė

Šilkinis šalikėlis ar skarelė – ne tik graži, bet ir apgalvota dovana mokytojui: juk atvėsus orams, tenka labiau rūpintis sveikata, saugotis peršalimų.  Subtilus šalikėlis ne tik išspręs šias problemas, bet gali pakeisti išvaizdą, ją pagyvinti! Mokytojai parinkite autorinius natūralaus šilko dirbinius, margintus augaliniais dažais, apsiūtus rankomis, ir tai bus ne tik aplinkai draugiška gera dovana, bet meno kūrinys!

 

 

 

Mokytojo dienos proga dovana mokytojai keramikiniai karoliai

Jei sveikinsite mokytoją-moterį, apsvarstykite papuošalą kaip tinkamą dovaną moteriai. Renkantis, reikia atkreipti dėmesį į dovanos gavėjos stilių, mėgstamas spalvas, galvoti apie universalų ir neįpareigojantį sprendimą, ir būtina įsitikinti kokybe. Saugus pasirinkimas – vienetiniai karoliai su keramikiniais burbulais. Juos lengva derinti prie įvairiaspalvių drabužių, o reguliuojant ilgį, kaskart atrodyti naujai.

(įsigykite čia: https://www.facebook.com/dovanumeistrai/shop)

 

 

 

PERSONALIZUOTOS DOVANOS MOKYTOJAMS

dovana_mokytojai_graviruotas_rasiklis_su_vardu

Kiekvieną kartą renkant dovaną, reikia galvoti apie tą žmogų, kuriam ji bus dovanojama. Kuo labiau dovana atspindės tai, kas svarbu sveikinamam mokytojui, tuo didesnį įspūdį paliks, bus ilgiau atsimenama ir naudojama. Dovana neturi būti brangi, kad būtų įspūdinga. Pavyzdžiui, net ir pieštukas, ant kurio puikuojasi išgraviruotas savininko vardas, turi daugiau šansų tapti mėgiamiausiu ir dažniausiai naudojamu pieštuku. Tokia klasikinė dovana, kaip parkeris, yra dažnai dovanojama mokytojui.  Tam, kad jis taptų išskirtiniu, išraižykite ant jo mokytojo inicialus, palinkėjimą ir tuomet labai tikėtina, kad būtent Jūsų dovanotas parkeris taps favoritu kasdieniniame darbe.

 

 

 

 

Ieškant itin asmeniškos ir dėmesingos dovanos mokytojui, vardinis antspaudas – puikiausias pasirinkimas! Vardinio antspaudo gamybai reikalingas dėmesys, atidumas, laikas – tos savybės, kurios gyvybiškai svarbios pedagoginėje veikloje. Todėl ši originali dovana neabejotinai maloniai nustebins mokytoją. Išraižyti individualūs ornamentai, vardas, pridedamas autorinis pasas – atidūs akcentai, džiuginantys akį ir praktiškai panaudojami, žymint asmeninės bibliotekos knygas,  sveikinimus ir diplomus moksleiviams.

 

 

 

PRAKTIŠKOS DOVANŲ IDĖJOS PEDAGOGAMS

Grupuotis ir dovanoti bendrą dovaną visų klasės mokinių vardu, yra išties praktiškas sprendimas. Tokiu būdu galima parinkti didesnės vertės dovaną ir būti tikriems, kad dovanos nesikartos. Neretai tokiais atvejais renkamasi dovanoti dovanų čekį. Lietuvoje dovanų čekis yra ne tik viena geidžiamiausių dovanų, bet ir dažniausiai dovanojama dovana.

Nors čekis nėra itin originali dovana, jis yra labai naudingas ir beveik visada panaudojama. Jei kitos išrinktos dovanos gali būti nenaudingos ar tiesiog nepatikti gavėjui, tai dovanų čekio pavidalu padovanoti pinigai visuomet išleidžiami pagal paskirtį.

 

 

 

Kad dovanų čekis mokytojui būtų apgalvota dovana, parinkite jį pagal darbo specifiką ir pomėgius. Pavyzdžiui, neabejoju, kad knygyno ar kanceliarinių prekių parduotuvių  dovanų kortelė netruks pavirsti naudingomis mokytojo tobulėjimo ir darbo priemonėmis. Taip pat tinka patirtį ir malonius įspūdžius dovanojantys kvietimai į renginius ar spektaklius. Pagarbą ir dėmesį parodysite dovanų čekį originaliai supakuodami, pridėdami ranka rašytą padėkos žinutę.

 

 

DOVANOS, KURIOMIS MOKYTOJAI NEAPSIDŽIAUGS

Dovanojimas ir dovanos parinkimas reikalauja tam tikrų socialinių įgūdžių ir įsijautimo į gavėjo situaciją. Čia labai daug vietos interpretacijoms: patiks dovana ar nepatiks, džiugins ar nuliūdins, supras dovanos žinutę gavėjas ar nesupras?.. Parenkant atmestinai, vietoj džiugios šypsenos gavėjo veide gali šmėkštelėti nusivylimo šypsnys. Tam, kad kuo daugiau mokytojų spalio 5-tąją šypsotųsi, venkite šių dovanų:

Puodeliai. Puodeliai yra labai dažna dovana. Tikrai galima rasti puikių ir originalių indų! Gerai, jei puodelį dovanotumėte vos pirmus metus pradėjusiai dirbti mokytojai. O kas, jei mokytojaujama jau ilgiau? Tik įsivaizduokite, kiek puodelių jau yra sukaupta mokytojos kolekcijoje! Ar Jūsiškis tikrai sukurs deramą įspūdį ir nebus „tik vienas iš“? Jūs tikrai galite parinkti įspūdingesnę ilgiau įsimenančią dovana!

Žvakės. „Būtent ta!” žvakė yra puiki dovana. Bet kaip žinosite, kad išrinkote būtent tą? Verčiau nerizikuoti.

Interjero detalės. Jei nesate dažnas lankytojas ir artimas mokytojos šeimos draugas, venkite dovanoti interjero detales – nuotraukų rėmelius, paveikslėlius, figūrėles ir panašiai. Nors ir atidžiai parinkta, interjero detalė kaip dovana gali nederėti mokytojo namuose, tokiu būdu tik užimti vietą ir nesukurti vertės.

Didelės vertės dovanos glumina ne tik klasiokų tėvelius, pasirinkusius kuklesnes dovanas, bet ir pačius mokytojus: jas nepatogu ir neetiška priimti, jaučiamas nemalonus įpareigojimas. Kad neįsivyrautų nejauki tyla, dovanokite tokios vertės dovanas, kokias ir pats mokytojas galėtų įsigyti.

Žaislai. Nors įtraukti dovanotojus, t.y. vaikus, į dovanos mokytojui parinkimo procesą yra puiki mintis, visgi dovana turi būti naudinga ir patraukli mokytojui, ne vaikui. Todėl net patys nuostabiausi pliušiniai meškučiai nebus tinkamas dovanos pasirinkimas pedagogui.

 

 

Kuo pakeisti gėles, sveikinant mokytojus, skaitykite čia: https://dovanumeistrai.lt/2018/08/26/dovanu-idejos-mokytojams-vietoj-geliu/

 

Kaip nepadaryti lemtingų klaidų, pasirinkus mokytojams dovanoti gėles, skaitykite čia: https://dovanumeistrai.lt/2018/08/04/geliu-dovanojimas/