fbpx
 

5 patarimai, kad verslo kalėdinės dovanos būtų nepriekaištingos

patarimai_apie_verslo_dovanos

5 patarimai, kad verslo kalėdinės dovanos būtų nepriekaištingos

Pasiruošimas Kalėdoms versle prasideda gerokai anksčiau, nei parduotuvių vitrinas ima puošti šventiškos girliandos bei žybsinčios lemputės. Ne žiema, o vasaros pabaiga ir ruduo versle yra pats pasiruošimo Kalėdoms įkarštis. Kaip tik dabar už verslo dovanas atsakingi įmonių darbuotojai ima sukti galvas, ką padovanoti tiekėjams, kokios kalėdinės dovanos stebins klientus, kokia bus tinkama dovana kolegai ir darbuotojui.

Kad verslo dovanos būtų nepriekaištingos, “Dovanų meistrai“ dalinasi patarimais, idant kalėdinės verslo dovanos dar ilgai po įteikimo skleistų gerąją žinią apie dovanotojo įmonę.

 

1. ORIENTACIJA Į DOVANOS GAVĖJĄ

kalėdinės_verslo_dovanos_kolegoms_ir_partneriamsVerslo dovanojime ne tiek svarbu tai, ką pagalvos apie Jus kaip dovanotoją! Bet tai, ką supras Jus galvojant apie save – dovanos gavėją. Todėl verslo dovana turi atskleisti, kaip gerai pažįstate gavėją ir gebate įsijausti į jo situaciją: galvokite apie verslo kliento ar partnerio pomėgius, darbo specifiką, laisvalaikį. Atspindėjus tai, kas svarbu dovanos gavėjui, paliksite savo įmonės, kaip rūpestingos ir dėmesingos partnerės, žinutę žmogaus galvoje ir lūpose, pasakojant apie Jūsų padovanotą išskirtinę patirtį.

 

2. VERSLO DOVANOS SUASMENINIMAS

Išnaudoti dovaną kaip reklamos įrankį – svarbu ir paprasta: užklijavai kuo didesnį logotipą, pridėjai įmonės šūkių, nuspalvinai korporatyviniu koloritu ir vualia! Teisingai? Didesnio efekto pasiekiama tada, kai orientuojamasi į dovanos gavėją ar jo įmonę. Tiek įmonės darbuotojui, tiek partneriui daug labiau patinka gauti dovaną, su jo vardu ar inicialais. Tada jau nebe taip svarbu, jei šalia puikuojasi dovanotojo logotipas. Taigi, visada ieškokite galimybių personalizuoti kalėdinę verslo dovaną!

3.  GERA DOVANA PRIEŠ PIGIĄ DOVANĄ

valgomos_kaledines_verslo_dovanos_rinkiniuoseIdealu, jei galite kiekvieną dovaną per Kalėdas pritaikyti gavėjui. Versle tai ne visada realu. Jei renkatės įprastą dovaną, tokią, kaip, pavyzdžiui, rašiklis, įsitikinkite, kad dovana kokybiška. Pašnekovė pastebi, jog, įprastiniai rašikliai patenka į “blogiausių dovanų” kategoriją, įvardinus gamintojo prekės ženklus “Monblanc” ar “Pelikan”, jie papuola į geidžiamiausių dovanų penketuką. Tas pats galioja ir itin mėgstamiems kalėdiniams dovanų rinkiniams. Valgomos dovanos itin mėgstamos šventiniu laikotarpiu. Tegul Jūsų verslo dovanų rinkinys būna mažesnis, gurmaniškas ir originalus, nei perkrautas didžiuosiuose prekybos centruose nupirktų standartinių produktų.

4.PRAKTIŠKOS DOVANOS

amežinas_kalendorius_praktiška_verslo_dovana_kalėdomsDovanos, kurias gavėjas gali nedelsiant ir nuolatos pritaikyti savo veikloje, buityje ar laisvalaikyje, yra geriausias pasirinkimas. Jos ne tik palengvina buitį, tokiu būdu kurdamos teigiamą emociją, bet ir nuolatos primena dėmesingą dovanotoją, kuris pasirūpino tokia praktiška ir gera dovana. Todėl siekdami sukurti ilgalaikius santykius, išnaudokite kalėdinį laikotarpį ir rinkitės praktiškai pritaikomas ir lengvai naudojamas dovanas. 

 

5. KADA TEIKIAMOS ĮSIMINTINOS DOVANOS KALĖDOMS

Tikėtina, jog kad esate ne vienintelė įmonė, su kuria kontaktuoja Jums svarbus klientas, tiekėjas ar partneris. Tinkamai pasirinkę, kada teikti kalėdines verslo dovanas, gali tapti mėgiamiausiu dovanotoju! Juk žmonės linkę bendradarbiauti su tais, kuriuos ŽINO ir kuriuos MĖGSTA. Todėl dovanokite tada, kai klientas ar partneris mažiausiai to tikisi. Pavyzdžiui, lapkričio mėnesį – gerokai anksčiau, nei įsisiūbuos dovanojimo maratonas. Tokiu būdu ne tik būsite originalūs, bet šiuo – ramesniu – laikotarpiu turėsite daugiau laiko maloniam pokalbiui su klientu ar partneriu.

 

Atminkite, jog verslo dovana yra viena iš nedaugelio galimybių su klientų ar verslo partneriu bendrauti ne apie verslą. Todėl verta atidžiai parinkti kalėdines verslo dovanas ir jas išnaudoti artimesniems santykiams užmegzti, maloniai nustebinti ir siekti, kad verslo dovana dar ilgai po įteikimo skleistų gerąją žinią apie įmonę.