fbpx
 

Nepatikusios Kalėdų dovanos: ką daryti su dovanomis, su kuriomis neaišku, ką daryti

Ką galima daryti su nepatikusiomis dovanomis

Nepatikusios Kalėdų dovanos: ką daryti su dovanomis, su kuriomis neaišku, ką daryti

Ką tik praūžė dydysis dovanų maratonas: visi skubėjome, rinkome, pirkome, dovanojome ir gavome dovanas. Tenka pripažinti, jog ne visos išpakuotos Kalėdų dovanos maloniai nustebino bei veidą papuošė nuoširdžia dėkingumo šypsena. Šventinės dekoracijos, nauja žvakių kolekcija, besmegeniais puošti megztiniai ar elniais padabinti grojantys kaklaraiščiai šventėms praūžus teikia daugiau galvos skausmo, kur viską padėti, nei džiugina… Tikėtina, jog gavote ir tokių dovanų, kurias jau seniai suvalgėte, padėjote į spintą kaip nieko bendro su jumis neturinčias dovanas ar net kažkam atidavėte.

Nepatikusios_Kalėdinės_dovanos_vyrams

 

 

Ką daryti su nereikalingomis dovanomis, kad jos neapsunkintų Jūsų kasdienybės, neužimtų vietos spintose, o gal net ir būtų naudingos?

 

„Dovanų meistrai“ dalinasi keletu etiškų idėjų, kaip nepatikusias dovanas prikelti naujam gyvenimui.

 

 

GRĄŽINTI DOVANOS NEGALIMA PASILIKTI – KUR KABLELIS?

nepatikusio_kalėdinės_dovanos_ir_dovanu_dėžutėNeretai galvojama, jog gautas dovanas, net ir ne itin patinkančias, privalu pasilikti – juk žmonės skyrė savo laiką ir pinigus jas rinkdami. Taip galvoti nėra visai teisinga, nes pirminė dovanos paskirtis – nešti džiaugsmą bei parodyti dėmesį. Tad jei dovana neneša džiaugsmo, geriausia, ką galite padaryti, rasti kūrybingų būdų, kaip joms suteikti naują prasmę.

 

Vienas iš paprasčiausių būdų – dovaną grąžinti ar pakeisti pas pardavėją. Vakarų šalyse net iki 30 proc. Kalėdinių dovanų yra grąžinamos pardavėjui dėl įvairių priežasčių: netinkamo dydžio, riboto pritaikymo buityje, pasirenkant reikalingesnį daiktą, įsigyjant didesnės vertės pirkinį. Visgi Lietuvoje, deja, tai nėra dažnas įprotis. Paradoksalu tai, kad lietuvių geidžiamiausių dovanų sąrašo viršūnėje puikuojasi dovanų čekiai, grynieji pinigai ir dovanų kuponai, kuriuose dovanos suma yra akivaizdi. Visgi rinkdamiesi daiktines dovanas, mes vis dar varžomės įdėti pirkimo kvitą…

 

Dovanų_čekis_ir_nepatikusios_kalėdinės_dovanos_ką_daryti

Atsižvelgiant į dovanų teikimo etiketą, dovanos pakuotėje palikti jos įsigijimo čekį yra priimtina ir netgi patartina praktika. Vakarų šalyse ši praktika teikiant dovanas yra įprasta ir itin populiari. Taip elgiamasi ne todėl, jog primygtinai norima atskleisti ar pasipuikuoti dovanos verte. Paliekant kvitą, dovanos gavėjui suteikiama galimybė prireikus galės ją grąžinti pardavėjui ar pakeisti į sau tinkamesnę dovaną.

Atminkite, kad Jūsų dėmesys ir laikas, renkant dovaną, nėra išmatuojamas pinigais. Todėl ir dovanos vertę tapatinti su išleista pinigų suma negalima.

 

Todėl jei gavote Jums neįtinkančią dovaną kartu su pirkimo čekiu, drąsiai ją grąžinkite ar pasikeiskite. Ateityje savo teikiamose dovanose ramia širdimi palikite įsigijimo kvitą.

 

PRAKTIŠKAS DOVANOS PANAUDOJIMAS

 

Galbūt šiais metais itin troškote konkrečios dovanos ir gavę kažką kito, ne juokais nusivylėte? Suteikite dovanai 2-trąjį šansą! Palikite ją kuriam laikui ramybėje. Lūkesčiams nusileidus ant žemės, galite pamatyti ją kitomis – praktiškesnėmis akimis ir rasti naudingą pritaikymą buityje.

 

Kai_neaišku_ką_daryti_su_nepatikusiomis_kalėdinėmis_dovanomisOriginalus būdas įprasminti dovanas ir tuo pačiu smagiai praleisti laiką – surengti dovanų mainytuves! Pasikvieskite draugus į dovanų mainų vakarėlį, kur galėsite apsikeisti gautomis dovanomis. Skirtingiems žmonėms patinka skirtingi dalykai, todėl tai, kas Jums nenaudinga, gali būti kaip tik ta dovana Jūsų draugams. Užsienyje šiam tikslui kuriamos net internetinės svetainės, kur tokie mainai vyksta tarp nepažįstamų žmonių.

 

Bene prasmingiausias būdas panaudoti nemielą dovaną – paaukokite tiems, kam jos reikia. Mokyklos, darželiai,  viešosios įstaigos, labdaros organizacijos mielai priims naudingus ir kokybiškus daiktus. Tik būkite garbingi: nedovanokite to, ką ir patys lengva ranka mestumėte į šiukšlių dėžę.

 

DOVANOS ĮDARBINIMAS

Taip pat yra keletas būdų, kuomet dovanos pagalba galite sutaupyti pinigų ar net užsidirbti.

 

 Jei gauta išties gera dovana ir vertinga, bet Jūs, pavyzdžiui, tokią jau turite, pasilikite ją kaip “budinčią dovaną”. Ją panaudosite tuo atveju, kai būsite netikėtai pakviesti į svečius ir rūpintis dovana tiesiog neturėsite laiko.

 

Nepatikusią dovaną galite parduoti internetu. Parodant pagarbą dovanotojui, tokiu būdu gautus pinigus derėtų panaudoti taip pat dovanai, bet tokiai, kuri Jus iš tiesų pradžiugins. Taip ne tik suteiksite sau džiaugsmo, bet ir maloniai prisiminsite dovanotoją, kurio dėka patyrėte malonius potyrius.

 

DOVANOJIMO ETIKETAS PERDOVANOJANT

 

Dovanos perdovanojimas taip pat yra alternatyvus dovanos įdarbinimo variantas. Visgi kad jis būtų etiškas, reikia laikytis tam tikrų taisyklių. Štai keletas iš jų:

– Įsitikinkite, kad nepalikote Jums adresuotos dedikacijos ar palinkėjimo.

 

– Nedovanojate tam pačiam žmogui ar žmonių ratui, iš kurio dovaną gavote.

 

– Ruošdami dovaną, pridėkite dalelytę savęs: supakuokite, parašykite asmenišką palinkėjimą ir pan.

 

– Perdovanokite tam, kam dovana bus tikrai naudinga ir prasminga.

 

– Dovanokite tik naujas, nepanaudotas dovanas su saugiu galiojimo terminu.

 

– Specialiai Jums kurtos rankų darbo dovanos yra netinkamos perdovanoti.

 

 Kalėdinės verslo dovanos

Verslo Kalėdos jau čia pat - ar esate pasiruošę jas paversti ypatingomis?
Originalios verslo dovanos laukia specialiai jums paruoštame kataloge. Tad pateikite savo kontaktus ir jį atsiųsime.

Originalių verslo dovanų idėjos gyvena čia: https://bit.ly/2YFC4de