Darbuotojų gimtadieniai: sveikinimo būdai
03.21.2023

Darbuotojų gimtadienius paminėti būtina.

Sveikindami darbuotojus, pagerbiame juos, parodome, jog jie rūpi, yra komandos dalis. Be to, suburiame visą komandą ir kartu patiriame malonių emocijų, kurios yra tokios svarbios komandinei dvasiai.

Viena seniausių praktikų yra gimtadienio rytą susirinkti visam kolektyvui ir pasveikinti jubiliatą bei vaišintis jo paruoštomis vaišėmis. Visgi jubiliatų atsiliepimai apie tokią šventę ne visada yra itin pozityvūs…

Juk kai prieš savo gimtadienį reikia sukti galvą, kuo vaišinti kolegas, lankstyti po parduotuves ir darbo metu serviruoti stalą, sutikite – rūpesčių daugiau, nei malonumo… Norėdamos padaryti tikrą šventę sukaktuvininkui, daugelis įmonių keičia šią tradiciją į dėmesingesnę, labiau orientuotą į jubiliatą.

Tad kaip darbuotoją pasveikinti taip, kad gimtadienis nebūtų nemalonus formalumas ir galvos skausmas jubiliatui? Dalinamės gerąja įmonių praktika, sveikinant kolegas gimtadienio proga.

Siurprizas darbo vietoje

Bene geriausiai veikia netikėtas sveikinimas, kuris laukia darbo vietoje šventinį rytą. Specialiai papuoštas darbo stalas, kolegų palinkėjimų “šulinys”, ant lipniųjų lapelių priklijuoti komplimentai ir net tradiciniai balionai vos įžengus į kabinetą sukuria šventinę nuotaiką.

Siurprizas veikia puikiai, nes darbuotojui leidžia suprasti, jog apie jį galvojama, ruošiamasi iš anksto, dedamos pastangos.

Teminiai pietūs

Tradicija darbuotojų gimtadienius paminėti bendrais šventiniais pietumis ne tik nuima galvos skausmą dėl vaišių, bet leidžia patirtį šį tą naujo. Galbūt pietausite kolegos mėgstamiausią šalį atstovaujančioje virtuvėje, arba pasirūpinsite išankstine rezervacija itin populiarioje vietoje – tai bus malonus komandinis laikas visiems.

Šventinė pramoga

Kai kurios įmonės sveikina ne kiekvieną jubiliatą, o mėnesio sukaktuvininkus. Tuomet puikiai tinka kurti bendros pramogos tradiciją, kuomet kaskart pasirenkama nauja įdomi veikla ir tuo pačiu paminimi gimtadieniai. Pavyzdžiui, kokteilių (nealkoholinių) gamybos vakarėlis ar “Mafija” žaidimas.

Video sveikinimas

Gyvas filmukas, į kurį sudėti kolegų sveikinimai ir palinkėjimai, yra puikus būdas kitaip nei įprasta pasveikinti kolegą. Jame galima papasakoti smagias bendras istorijas, prisiminti pažinties pradžią ar pabrėžti kolegos pasiekimus bei išskirtinumus. Tokį video smagu peržiūrėti net ir po kurio laiko – jis lieka kaip puikus atsiminimas.

Media sveikinimas

Visi puikiai žinome lietuviškąjį “Sveikinimų koncerto” fenomeną. Šiandien viešam sveikinimui yra daugiau medijos galimybių. Juk pamatyti savo atvaizdą ant važiuojančio troleibuso, kolegų sveikinimą ant reklaminio stendo ar išgirsti savo vardą sveikinime per mėgstamiausią radijo stotį yra išties šis tas ypatingo!

Tortas ir gėlės

Tortas ir/ar gėlės yra dažniausia gimtadienio sveikinimų tradicija Lietuvoje. Ir viskas su ja gerai, jei jūsų įmonėje tai yra geriausia, ką galite. Bet ar tikrai tai yra geriausia, ką galite dėl geriausių darbuotojų?

Dovana

Tai yra antra pagal populiarumą darbuotojų sveikinimo priemonė. Apie ją galite daugiau skaityti kituose mūsų straipsniuose ir rekomendacijose.

Susisiekite!

Dovanų Meistrai yra pasiruošę Jums sukurti unikalią dovaną Jūsų auditorijai