Šv. Valentino diena įmonėse: kaip ją paminėti įdomiai?
02.01.2024
Valentino diena – tai metas, kai pasaulis nuo gėlių kvapų, širdies formos šokoladinių saldainių ir romantiškų gestų tampa dar spalvingesnis. Nors versle tai nėra masinė ar labai populiari šventė, didžioji dalis įmonių ją pamini, bent jau simboliškai, įteikdami verslo dovanas. Valentino dienos paminėjimas ir smulkios verslo dovanos įmonėje gali būti puiki proga padėkoti darbuotojams už jų pastangas ir parodyti, kad jie yra vertinami. Svarbiausia yra sukurti malonią ir šiltą atmosferą, kad darbuotojai džiaugtųsi šią švente ir jaustųsi vertinami. Patinka jums ar neptinka Vasario 14 d. didžiausia klaida būtų ją praignoruoti. Bent simboliškai paminėti meilės dieną įmonėje yra prasminga. Štai keletas būdų, kaip Šv. Valentino dieną mini įmonėse:

Organizuoja valentino dienos pusryčius arba pietus. Galite pasiūlyti valentino dienos tematikos pusryčius ar pietus su saldumynais ar šokoladu.
Dekoruoti darbovietę. Dekoruokite biurą ar darbo vietą Valentino dienos simboliais, tokiais kaip širdutės, rožės ar meilės žinutės. Pasipuoškite ir patys, įsisekitę raudoną širdelę, tai sukurs šiltą ir romantišką atmosferą.
Organizuokite mažus konkursus ir žaidimus, kuriuose dalyvautų visi darbuotojai.
Na ir svarbiausia nepamirškite dovanų. Galite dovanoti simbolines dovanas darbuotojams, pvz., šokoladą, simboliškus suvenyrus su meilės dienos atributika.

Meiles diena daug stipriau švenčiame ne darbe, o asmeniniame gyvenime. Tad dalinamės, kaip tai padaryti prasmingai ir nebanaliai.

? Ar reikia dovanoti dovanas per Šv. Valentino dieną?  

Lietuvių šventimo tradicijoje šv. Valentino diena nėra pati svarbiausia šventė, tad nėra tokio masinio mąstymo kaip per šv. Kalėdas ar gimtadienį, kad derėtų dovanoti dovanas.  

Valentino diena yra apie jausmus, emocijas ir tarpusavio santykius. Tad jei praleidžiame progą nors trumpai pakalbėti apie savo jausmus ir emocijas mylimam žmogui, darome klaidą.

Galima šią šventę paminėti netikėtai. Svarbu dovanos įteikimo būdas ir dovanai sukurti skirtas laikas. Pavyzdžiui, atvažiuoti ir pasveikinti artimąjį jo darbo vietoje ar parašyti meilės laišką. Jei mums šią dieną pavyksta atšvęsti netikėtoje vietoje ar netikėtu būdu, tai nuostabu. O meilės laiškas yra apgalvota ir dėmesinga dovana, nes skiri jai laiko, ant popieriaus lapo išsakai kaip jautiesi. Dovana bet kokioje šventėje yra priemonė sustiprinti savo žinutę, tačiau ji nėra būtina: Jei norite žmogui kažką pasakyti, materialinė dovana yra puiki priemonė atskleisti savo emocijas. 

? Šv. Valentino diena – ne tik įsimylėjėliams 

Šv. Valetino dienos raktinis žodis – dėmesingumas. Tad savo meilę bei dėmesį galima rodyti visiems. 

Lietuvoje yra įprasta, kad ši diena yra susijusi su įsimylėjėliais – nebūtinai. Dėmesys gali būti tiesiog žodinis, įdėjus nedideles pastangas: pyragas, laiškas, padaryta vakarienė arba laikas kartu. Galima žmogui pasakyti, jog jį myli, tačiau jei įteiki su išsakyta mintimi susijusią dovaną, sustiprini savo žinutę.  Pavyzdžiui, jei sakote: „Aš tave labai myliu ir vertinu. Tau laikas pailsėti“ ir įteikiate SPA kuponą, sustiprinate žinutę – gavėjui tai komunikuos, kad skyrėte papildomo laiko ir žmogus galės ilgiau pasimėgauti sveikinimu.

Šv. Valentino dienos proga renkant dovaną svarbu atkreipti dėmesį į žmogaus poreikius. Dažnai tinkama dovana yra ne tik papuošalai, laikas kartu, bet ir gėlės – derėtų nepamiršti pasidomėti apie gėlių reikšmes. Nupirkus gėlių, parodome savo dėmesį – jos išlieka ilgiau, tad primena apie žmogaus sveikinimą. Šv. Valentino dienos klasika – rožės. Net jų spalva turi reikšmę ir gali padėti perduoti žinutę. Pavyzdžiui, jei neturite jokių paslapčių ir jūsų tarpusavio jausmai aiškūs – galite dovanoti raudonos spalvos rožes. Jei gėles dovanojate draugui/ei – geltonos rožės simbolizuoja draugystę. 

Kita populiari ir tinkama dovana – saldumynai. Jei pasveikinus žodžiu savo žinutę sustiprinsite saldainiais, tai simbolizuos, kad artimajam linkite saldžių akimirkų.

Ar tokios dovanos kaip gėlės ar saldainiai neatrodys banaliai? Banalios dovanos tampa originaliomis tada, kai joms suteikiama prasmė.  Jeigu tuos pačius saldumynus nupirksite su gilesne potekste ir atkreipsite dėmesį į tai, ko nori pats žmogus, tai nebus banalu. Pavyzdžiui, jei partneris mėgsta marcipaną ir jūs nuperkate tokio tipo saldainių rinkinį – tai kitas dovanojimo lygis. Kiekvieną dovaną galima padaryti ypatinga.

? Renkant dovaną svarbu atsižvelgti į santykių etapą    

Santykių pradžioje derėtų neperlenkti lazdos ir nedovanoti prabangių papuošalų – tai šioks toks kito žmogaus įpareigojimas.
Reikėtų galvoti apie simbolines dovanas, stengiantis atliepti partnerio pomėgius ir norus. Tik pradėjus kurti santykius, simbolinė dovana ir papildomas laikas kartu yra puiki dovana bei galimybė vienas kitą geriau pažinti.

Kai pora gyvena ilgalaikiuose santykiuose, tai gali būti pranašumas renkant dovaną. Kai žmogų pažįsti ilgą laiko tarpą, galima pereiti į kitą dovanojimo lygmenį. Kaip ir jausmai, dovanos gali būti brandesnės – pavyzdžiui, daiktas, atliepiantis žmogaus pomėgius ir poreikius. Kita brandžios dovanos idėja – kvepalai. Nepažįstant žmogaus, jų neišrinksi, todėl žinant žmogaus skonį, tai padaryti lengviau.

? Kokių dovanų geriau nedovanoti?    

Šv. Valentino dienos proga nederėtų dovanoti pliušinių žaislų ir pigių, nekokybiškų daiktų.
Pliušiniai žaislai, širdelės formos ar meškiukai, laikantys širdeles tikrai nėra gera mintis. nebent tiksliai žinote, kad jūsų gavėjas / gavėja tikrai tokia dovana džiaugsis (pavyzdžiui, kolekcionuoja).
Pernelyg praktiškos ir kasdieniškos dovanos. Tokios, kaip, pavyzdžiui, namų apyvokos daiktai. Valentino diena yra apie jausmus ir emocijas. Todėl turite siekti, kad jūsų dovana sužadintų malonius jausmus ir emocijas.
Pigūs papuošalai ir aksesuarai su strėle pervertomis širdelėmis, kupidonais ar dviem puselėmis – visa tai galbūt ir tinka mokyklinėms pirmųjų simpatijų atvejams. Bet suaugusiųjų pasaulyje kur kas labiau vertinami kokybė, dėmesingumas ir laikas kartu.

? Ką daryti jei partneris nieko nepadovanoja?     

Dovanojant mylimam žmogui dovaną, nereikėtų tikėtis to pačio. Dovanoti dovanas turėtų vesti kitas motyvas – noras išreikšti savo jausmus.  Reikėtų išrinkti dovaną be savanaudiškų tikslų, kad ją gausime atgal. Nėra gerai, jei turėjome lūkesčių ir dabar šventė gali asocijuotis su neigiamomis emocijomis. Tad neigiamus komentarus apie neišpildytus lūkesčius reikėtų pasilikti sau.

O jeigu tu žmogui nenupirkai dovanos ir nemalonu priimti savąją, reikėtų suprasti, kad partneris jau seniai nusprendė, jog esate jos vertas. Neturi būti jokio skolos jausmo. Dovaną reikėtų pagarbiai priimti, be jokių atsiprašinėjimų.

Kviečiame nesuklysti ir nepraignoruoti Šv. Valentino dienos. Paminėkite ją su darbuotojais smagiai ir skaniai. Svarbiausia yra sukurti draugišką atmosferą, kurioje darbuotojai jaustųsi ypatingi ir priklausantys komandai. Na ir žinoma nepamirškite verslo dovanų.

    Susisiekite!

    Dovanų Meistrai yra pasiruošę Jums sukurti unikalią dovaną Jūsų auditorijai